7 Ağustos 2012 Salı

aşk-ı memnuda yayınlanmamış sahneler

iki sene süren televizyon serüveninde bir kaç boşluk var biliyorsunuz. ben kafamda bu boşlukları doldurdum. şimdi size açıklama zamanı..

#1.inci ziyagil'in öldürülmesibize hep flashbacklerde inci ziyagil yatak döşek hasta gösterildi. zavallımın kurtuluşu, bu evin hanımlarının kaderi, ölümdü. bihterimde inci ziyagil de ölüm sayesinde adnan sapığı ve nihal takozundan kurtuldular. ama aralarında bir fark var. bihter intihar etti, inci ziyagil ise öldürüldü. bu soğukkanlı, acımasız katilin resmini yukarıda paylaştım. matmazel acımasızca, yavaş yavaş inci ziyagil'i zehirlemiş, ona başka ilaçlar vererek ölümüne sebep olmuştur. adnan beyin ilk eşi öldükten sonra matmazel, uzunca bir süre evde at koşturmuştu. sonra eve melih bey takımı gelince bütün havası gitti. ancak planlarının ucu bucağı olmayan bu sinsi kadın evin yeni hanımı bihter'i de ölüme sürükledi. en sonunda amacına ulaşıp arabada adnan beyin yanına oturmayı başardı. bunun için arkasında iki leş bıraktı ama adnan sapığının odalığı oldu sonunda. bu odalık olayı da yayınlanmayan sahnelerden ama benim bile anlatmak istemediğim kadar iğrenç bir sahne.

#2.arsen halanın nihat nefretinin sebebibu olay da adnan beyin sülalesinin kanı bozukluğunun bir kanıtı. arsen hala hep nihatla uğraştı. dikkatli izlerseniz bunu anlarsınız. bir de ne zaman ziyagil yalısı sakinlerini çiftliğe çağırsa araya hep nihat ile peyker'i de sıkıştırıp onları da çağırıyordu. bu ironinin tek sebebi arsen hala'nın nihat'ı deli gibi istemesi. ama nihat kendisine hayır cevabını verdiği için bu yaşlı bakire ondan intikam almaya yemin etmiştir ve gün be gün kuyusunu kazmıştır.

#3.behlül'ün suçu ne?behlül ile nihal'in teknede yattığı o kara geceyi hatırlıyorsunuz değil mi? orada da bize gösterilmeyen sahneler var. aslında orada karşılıklı bir birleşme olmadı. nihal aynı babasının bihter'e yaptığı gibi gözü dönüp behlül'e tecavüz etmiştir. zavallı behlül kurtulmaya çalışmış ancak nihal'in ağırlığı yüzünden onu üstünden atamamıştır. daha sonra ise behlül güç bulup tam kurtulacakken nihal alçılı kolu ile behlül'ün kafasına vurmuş ve onu sersemletmiştir. sonra ise zavallı çocuğa defalarca tecavüz etmiştir o gece.

#4.beşir'in ölümübeşir salağının ölüm sahnesini hiç birimiz görmedik. bütün ikinci sezon boyunca adnan moronunun bihter ve behlül'e onların ilişkilerini öğrendiğinde onlara yapacaklarını hayal eden beşir aslında çok ikiyüzlü bir insandır. çünkü ekmek yediği eve ihanet etmeyeceğim diye çırpınıp bir yandan evin obez kızına asılmaktadır. neyse.. beşir ölüm döşeğinde bihter ve behlüladnan beye ispiyonlarken, sırf bunun uğruna nefes maskesini çıkarmıştır. sonra bizim görmediğimiz sahnelerde beşir, öleceğinden habersiz behül'ü ekarte ettiğini sanıp adnan beyden nihal'i ister. behlül ile artık evlenemeyeceğine göre kızını beşir'e kakalamak isteyen adnan beyin yüzünde öyle bir mutluluk ifadesi olur ki o koca suratı çok çirkin bir şekil alır. bunu gören beşir tıkanarak ölür. beşirin yaptığı iki hata var. birincisi por amor dizisinin yıldızı, kötülükte sınır tanımayan branca leticia de barros mota hizmetçilerin her şeyi bilip konuşmadıklarını söylemiştir. beşir statüsünün bu altın kuralını çiğnemiştir. ikincisi ise doğru düzgün bir şantaj bile yapamamıştır. gerçi şantaj yapıp bütün ömrünü öldürülmeden başarıyla sürdüren tek karakter ferhundedir. beşir şantaj yapsa kesin öldürürlerdi onu. gerçi ben şantaj yapmış olmasa da firdevs hanım ve bihter'in en büyük hatası beşir'e nefes veren aleti kapatıp onu öldürmemekti.

#5.behlül'ün evden kaçması ve firdevs hanımın felç geçirmesibehlül'ün evden kaçışını herkes merak etmişti. firdevs hanımında felç geçirmesi aynı dakikalara denk geliyor. anlatırsak eğer; silah sesini duyan firdevs hanım çantasını bırakıp yukarı fırlar, bu sırada çantası yere düşünce firdevs hanımın mücevherleri dökülür. bunu fırsat bilen nesrin, firdevs hanımın mücevherlerini çalar. sonra firdevs hanım yukarı çıkınca kızının cansız bedeniyle karşılaşır ve oracıkta felç geçirir. bu sırada behlül ve adnan şoktadır. kendine gelen behlül odadan çıkar, hala babasının behlül'ü öldürdüğünü düşünen nihal merdivende yerde oturarak ağlamaktadır. sonra behlül'ün yaşadığını gören nihal gitmesin diye onun ayaklarına kapanır. bu sırada tek düşündüğü çocuğun ırzına geçtiği geceydi. merdiven sonuna kadar nihal, behlül'ün ayaklarına kapanık inerler. sonra behlül, bihter'in ölümü ile kendine geldiği için onu silkeler ve evden çıkar. bu sırada hizmetçilerin yağmaladığı firdevs hanımın çantasında onun makyaj malzemelerini görür. firdevs hanım arada geceleri kılık değiştirip sokaklara çıkıyordu. bu da yayınlanmayan sahnelerden. çeşit çeşit kılıklara bürünüyordu. kimi zaman obama, lady gaga kimi zamanda serdar ortaç ve hilmi önal olurdu. behlül de kılık değiştiririm diye firdevs hanımın bir peruğunu çalar çantasından. sonra ise zaman geçince, bihter'in mezarına giderken biraz berduş hali ile karşısına çıkıp mahcup olamamak için o peruğu modifiye edip sakal haline getirmiştir. yani o sakalın hikayesi de budur. yoksa behlül berduş filan olmamıştır. ününü duyan başka bir zengin kadının-ama bu sefer yaşça kendisinden büyük-jigolosu olmuştur.


aşk-ı memnuda bunlar olmuştur canlarım, başka bir boşluk varsa da ben bilmiyorum.


1 yorum: